
Karácsonyi kecske, óriás macska, cipődobálás – furcsa karácsonyi szokások a világban
A karácsony ünnepe egy olyan időszak, amikor a világon rengeteg különös és kalandos hagyomány és szokás alakult ki. Míg mi a családi tornyot építünk, és az ajándékokat cseréljük, addig más országokban teljesen más dolgok zajlanak.
Venezuela-ban, például, a hívek a görkorcsolyán ünnepelnek. A szokás szerint a gyerekek görkorcsolyát húznak, majd közösen gurulnak el az ünnepi misére. Ez az ünneplés egyfajta rituális esemény, amelyen az emberek egységben és részt vevően ünneplnek a karácsonyt.
Egy másik országban, Izlandon, szintén furcsa hagyomány alakult ki. Az izlandi folklór óriás macskája, a Jólakötturinn, amely szerint a havas vidéken kóborolva felfalja azokat, akiknek nincs új ruhájuk. Egy másik értelmezésében viszont nem az embereket, hanem csak az ételeiket és ajándékaikat eszi fel.
Itáliában a karácsonyi boszorkány, a befana, jövőre lepi meg a gyerekeket január 5-én. A szokás szerint a bibircsókos, hegyes orrú banya ajándékokkal és édességekkel jön el, míg a rosszaknak szenet hagy hátra, és a legnagyobb gézengúzokat lecsapja, majd hazaviszi férjéhez, aki a legenda szerint megeszi őket.
Végül Észak-Magyarországon is van egy szokásos szokás: az úgynevezett cipődobálás. Ahol a személyek kívülről és belülről dobnak cipőt, hogy megállapodjon az életben.
Ezeken a furcsa szokásokon keresztül láthatjuk, hogy a karácsony ünnepe egy olyan alkalom, amikor az emberek a világ minden részén újra és ismét megpróbálnak összeállni, és megfeledkezni az élet szomorú oldalairól.
Source: www.bitcoinbazis.hu