
Németország energiapolitikája európai katasztrófához vezet
A német energiaipari tranzíció eredményeként a világhírű német gyártás és ipar, amely az ország gazdasági erejének gerincét alkotja, súlyos válságot él át. A magas villamosenergia-árak miatt háromszor annyit kell fizetni, mint a versenytársak, ami veszélyezi az ország és a kontinens energiafüggetlenségét.
A földgázárak még rosszabbak: Európában ötször drágábbak, mint az USA-ban. Az energiaigényes ágazatok, például a kohászat és a vegyipar különösen súlyosan érintettek. A német ipar büszkesége, mint például a VW, a BASF és a Mercedes-Benz hanyatlik. Minden nagyvállalat, amely eltűnik vagy leépít, magával visz egy sor kis- és középvállalkozást, amelyek szintén összeomlanak.
A németországi energiaárak Európában is feszültségeket szülnek, mivel a szomszédos országokba is áthárítják az árát. A magas áramköltség miatt egyre nagyobb frusztrációt okoz az európai emberekben.
A fúziós energia megoldás hiánya és a megbízhatatlan energiaforrásokra való támaszkodás, valamint az atomenergia elhamarkodott megszüntetése miatt az európai országok közül Németországban a legdrágább az áram, ami veszélyezi a kontinens energiafüggetlenségét.
Az energiaimporttal kapcsolatos egyes megállapodások megszüntetéséről folyó viták Európában szintén aggasztó jellemző, mivel az európai országok közötti energetikai összefonódás fenyegeti az energiaellátást.
A környezeti (magas CO2-kibocsátás), gazdasági (az ipar meredek visszaesése) és geopolitikai (a szomszédos országok elégedetlensége) következmények sokrétűek.
Németország demográfiai és gazdasági súlyát tekintve ez a legújabb német hiba újabb európai katasztrófának bizonyul.
Source: www.bitcoinbazis.hu